Obuwie

Porównanie pracy kiedyś i dziś

Porównanie pracy kiedyś i dziś

Jeżeli przyjrzymy się jak, wyglądała praca w różnych zakładach, fabrykach i tego typu miejscach na przestrzeni wieków, od początku ich istnienia to zobaczymy jak ogromne zaszły tam zmiany. Nie chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o postęp technologiczny nowoczesne maszyny, urządzenia, komputery i tym podobne. Mam na myśli również, a właściwie to przede wszystkim traktowanie pracowników i ogromne zmiany, jakie zaszły w tej sferze. Kiedyś pracownicy nie mieli po prostu żadnego wyboru albo przyjmowali dostępną pracę, albo nie mieli jej w ogóle, gdyż chętnych na ich miejsce nigdy nie brakowało. Nie było też mowy o żadnych urlopach, ubezpieczeniach zdrowotnych czy odszkodowaniach za zdrowie utracone w wypadku, a warto wiedzieć, że do wypadków dochodziło niezwykle często.

Dziś wszystko to wygląda zupełnie inaczej i choć w różnych zakładach może to wyglądać różnorodnie. To myślę, że można ze spokojem stwierdzić, że pracodawcy dbają o swoich pracowników, a ich los nie jest im obojętny. Warto przyjrzeć się temu, jak duże kwoty są przeznaczane na wyposażenie BHP, ubiór, a czasami nawet wyżywienie pracowników. Warto przytym zazanczyć że ubranie ochronne do pracy jak również obuwie różni się od tego stsosowanego na codzień. Róznica jest głownie w zastosowanych materiałach, które żeby nadawały się do pracy muszą uzyskać stsowne certyfikaty. Dobrym przykładem mogą być tutaj buty robocze i normy ochrony SB, S1, S2, S3, S5.

I tak dla przykładu

 

  • SB  oznacza  podstawowe bezpieczeństwo, podnosek wytrzymały na uderzenia z energią 200J oraz zgniecenia do 15kN,
  • S1 to wszystko co SB a także  zamknięty obszar pięty, właściwości antyelektrostatyczne, absorbcja energii w pięcie,

 

Degoi typu obuwie ochronne dostępne jest tutaj 

Tego typu obuwie jest zwykle dodatkowo wzmocnione a specjalne dodatki jak chociażby metalowy podnosek  zabezpiecza palce przed zgnieceniem i wiele tym podobnych udoskonaleń i udogodnień.

Related posts