Obuwie

Tablice budowlane

W dzisiejszych czasach powstaje wiele budynków. Jednak należy pamiętać, iż podczas takiej budowy bardzo ważne jest jej właściwe oznakowanie. Jest to wyraźnie określone poprzez obowiązujące aktualnie normy prawne.

Obowiązkowe tablice budowlane

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26.02.2002r., Dz.U.Nr 108 poz. 953, każdy teren budowy powinien być odpowiednio oznakowany. W tym celu powinniśmy zamontować specjalistyczne tablice budowlane. Są one bardzo różnorodne, jednak jedną z najbardziej popularnych tablic, którą z pewnością zna każdy z nas, jest tablica budowlana informacyjna.

Zalety tablic budowlanych

Wspomniane produkty posiadają szereg zalet. Przede wszystkim jeżeli je stosujemy, możemy być pewni, iż nasi pracownicy będą w pełni bezpieczni. Również są one doskonałym ostrzeżeniem dla osób, które znajdują się w pobliżu budowy. Ponadto tablice wykonane są z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu są odporne na różnorodne warunki atmosferyczne. Warto dodać, iż możliwe jest ich wielokrotne wykorzystywanie, ponieważ odporne są również na korozję. Dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Różnorodność tablic budowlanych

W zależności od rodzaju naszej inwestycji, możemy wyróżnić kilkadziesiąt rodzajów tablic budowlanych. Jednak najczęściej spotykane przez nas tablice to między innymi produkty z napisem uwaga i dalszym ostrzeżeniem. Przykładowo w wielu miejscach, gdzie prowadzone są nowe inwestycje spotykamy najczęściej tablice ostrzegające przed wyjazdem z budowy, a także ostrzegające o robotach na wysokościach. Równie popularne są tablice ostrzegające nas przed niebezpieczeństwem czy też informujące nas o strefie niebezpiecznej. Obecnie możemy wyróżnić bardzo wiele rodzajów tablic budowlanych. W zależności od prowadzonych przez nas działań, jak już wcześniej wspomniano, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26.02.2002r., Dz.U.Nr 108 poz. 953, teren powinien być oznaczony odpowiednimi tablicami. Warto dodać, iż ich kolorystyka oraz wielkość, a także kształt, również reguluje wspomniany dokument.

Powinniśmy pamiętać, iż bez względu na rodzaj naszej inwestycji, w każdym miejscu budowy powinniśmy umieścić odpowiednie tablice budowlane. Jest to wymóg, który został wprowadzony przez Ministra Infrastruktury i powinniśmy go przestrzegać.

Źródło:

1. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26.02.2002r., Dz.U.Nr 108 poz. 953
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20021080953

2. https://www.beta24.pl/buty-robocze.html

Related posts