Ubranie BHP

Buty robocze idealne do pracy

To, na jaki rodzaj obuwia roboczego się zdecydujemy w dużej mierze zależy od wykonywanej przez nas pracy oraz warunków, jakie w niej panują. Bardzo często jest też tak, że to zakład pracy wyposaża nas w odpowiedni rodzaj obuwia. Warto jednak wiedzieć, że profesjonalne buty robocze, jakie możemy znaleźć w niejednym specjalistycznym sklepie, posiadają oznaczenia, które mogą nam coś więcej powiedzieć o tym, przed jakimi rodzajami zagrożeń dane obuwie może nas uchronić. Dodatkowo, ze względu na fakt, że zakupem takiego obuwia zazwyczaj interesują się panowie, ważne jest, aby buty robocze dostępne były w pełnej gamie rozmiarowej. Obuwie robocze duże rozmiary może więc dotyczyć modeli nawet do rozmiaru 52. Dzięki temu każdy może znaleźć buty, które będą odpowiednio duże i komfortowe w noszeniu.

Jakie buty będziemy mogli znaleźć w sklepach?

Przede wszystkim buty robocze mogą być zróżnicowane pod względem konstrukcji buta. Mogą to być więc sandały, półbuty, trzewiki, buty z wyższą cholewką, zimowe buty ocieplane, a także kalosze. Dodatkowo, zastosowane materiały i nowoczesne rozwiązania mają za zadanie zabezpieczyć stopy przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami. Na przykład, zastosowanie metalowych podnosków ma chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, a więc sytuacją, kiedy na nasze stopy może spaść coś ciężkiego lub kiedy w coś uderzymy. Wiele modeli obuwia roboczego posiada właściwości antystatyczne, a także wzmocnione podeszwy. Dodatkowo wewnątrz buta oprócz miększej warstwy wewnętrznej może znaleźć się specjalna wzmacniana wkładka chroniąca przed wbiciem sobie czegoś w stopę. Dedykowane obuwie robocze stosowane jest w zakładach, gdzie istotne jest, aby chronić stopy przed substancjami chemicznymi, biologicznymi lub też przed prądem.

Buty robocze produkowane zgodnie z normą

Jeśli więc dany rodzaj obuwia, który nas interesuje posiada oznaczenie literki „S”, oznacza to, że jest zgodny z normą EN ISO 20345. To ważne więc, aby wybrane przez nas buty posiadały takie właśnie oznaczenie. Po literce „S” może nastąpić informacja o tym, przed jakim zagrożeniem ochroni nas dany rodzaj obuwia i jakie są w związku z tym cechy charakterystyczne takiego produktu.

Related posts